PERFORMANS DİREKTÖRÜ


Performans Direktörü Deyince Aklımıza Ne Geliyor?

PERFORMANS DİREKTÖRÜ, spor kulüplerinde son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan uzmanlardan biridir. Türkiye’de ise özellikle futbol takımlarında yakın zamanda performans direktörleri teknik ekipte görev almaya başlamıştır. Yurtdışında; İngiltere ile Yeni Zelanda’nın spor dallarında başarıyı sürdürmelerinin en büyük sebebi ise tüm dallardaki spor kulüplerinde Performans Direktörünün hizmet vermesidir.

Spor, doğası gereği mücadele ve rekabeti içinde barındırır. Bu mücadele ve rekabette öne çıkan sporcu ya da spor kulübü olmak, spor tarihine adını yazdırma spor/ sporcu dünyasının en büyük hedefleri arasındadır. Sporcunun bireysel veya takım içindeki performansının sürekliliği de çok önemli bir konudur. Bu yüzden spor takımları/ futbol kulübü yöneticileri daha başarılı olmak amacıyla performansı yüksek sporcuları takımlarına transfer edebilmek için bu rekabetin içine girerek büyük yatırımlar yapmaktadırlar.

Günümüzde spor takımlarında özellikle futbol kulüpleri; teknik kadrolarında Teknik Direktör, menajer, antrenörler, maç-performans analisti, fiziksel performans antrenörü, doktor, fizyoterapist, psikolojik danışman, masör, diyetisyen vb. ekip üyelerini bulundurmaktadırlar. SPORCUların sportif performanslarını artırmak için çeşitli yöntemler geliştirilmektedir. Ancak bedensel performans ve zihinsel performans birbirinden ayrı tutulmakta, bu konularda ayrı uzmanlarla çalışılmaktadır.Performans Direktörü Ramaray, Takımlarınızı Başarıya Götürür.

Performans Direktörü Ramaray Hakdan Agun, kişiye özel hazırlanan uygulamalara ilave olarak geliştirdiği özel teknikler ile sporcuların bedensel, zihinsel, ruhsal performansını yükseltmek için çalışmalarda bulunan, takımın-sporcunun değerinin artmasına katkıda bulunan deneyimli bir uzmandır.

Performans Direktörü Ne Yapar?

PERFORMANS DİREKTÖRÜ

• Sporcuların sahip olduğu, fakat değişik faktörler nedeniyle tam kapasiteyle sergileyemedikleri içsel potansiyellerini maksimuma çıkartır.
• Sporcunun; fiziksel yapı, psikolojik durum, zihinsel güç gibi özellik ve yeteneklerini tespit eder. Bunları sahada en verimli şekilde kullanmasını sağlar.
• Sporculara, karşı takımın tezahüratlarından ya da çevresel faktörlerden (aile, seyirci, basın, taraftar, vb.) etkilenmemesini sağlayacak yöntemler öğretir. Bu yöntemler, onların karşılaştıkları tüm olumsuz koşulları kendi lehlerine çevirebilmelerini sağlar.
• Takım üyelerinin oyuna maksimum katılımlarını ve aralarındaki uyumu sağlayarak takımın kazanma şansını maksimuma çıkartır.
• Spor Kulübünün prestijini artıracak, üyelerin kulübe aidiyet duygusunu yükseltecek, seyirciyi maçlara çekerek kulübün maddi gelirlerini arttıracak stratejik öneriler sunar.Performans Direktörüne Neden İhtiyaç Var?(Performans Direktörünün Sağladığı Faydalar Nelerdir?)

Performans Direktörü Ramarayyaptığı çalışmalar ve uyguladığı tekniklerle; Sporcular (özellikle futbolcular), Takım, Kulüp için birçok yönden faydalı katkılarda bulunmaktadır. Bu konular ilgili detaylar şunlardır:

Performans Direktörünün Sporcular (Futbolcular) için Sağladığı Faydalar:
• Performansı en yüksek seviyeye çekecek çalışmalar yapmak.
• Yorgunluğu önlemek, sakatlık oranını minimuma çekmek.
• Sporcuların zihinsel açıdan güçlenmelerini, heyecan, sinirlilik, öfke gibi duyguların önüne geçerek güçlendirmek.
• Sporcuların gizlenmiş yetenek-becerilerini ortaya çıkarmak. • Kazanmak.
• Zihinsel kaliteyi yükselterek kaybetmeyi kazanmaya çevirmek.
• Sporcuların moralleri yanında motivasyonlarını arttırmak.
• Maç öncesi, maç sırasında, maçtan sonra uygulanacak özel tekniklerle, senaryolarla futbolcuların mesleki başarıları ve yaşam kalitelerini geliştirmek.
• Sporcuların transfer değerlerini yukarı çekmek.
• Sporcuların; beden yanında zihinsel performanslarını kalıcı olarak güçlendirmek amacıyla beş ana prensibi uygulamak (rahatlama- relaxation, nefes, beslenme, pozitif düşünce, zihin performansı).
• Özel nefes teknikleri yanında doğadan enerji alma çalışmaları ile vücudun enerji kaynaklarını ortaya çıkararak, performansı yukarı çekmek.
• Kaleciye özel çalışmalar, korner çalışmaları uygulamak, kalecinin performansını yükseltmek.Performans Direktörünün Takım için Sağladığı Faydalar:

• Kısa vadede takımın maçları kazanmasını sağlamak.
• Orta-uzun vadede takımın Süper Ligde gittikçe en üst sıralarda yer almasını sağlamak.
• Değişik senaryolarla, tamamlayıcı teknik- taktiklerle takımın başarı oranını artırmak.
• Antremanları, kampları eğlenceli hale getirmek (Enteresan, neşeli, keyifli, bilimsel, coşturucu seminerler, antrenmanlar).
• Takımın mali değerini yükseltmek.Performans Direktörünün Kulüp için Sağladığı Faydalar:

• Seyirciyi tribüne çekerek, özellikle kendi sahasında tribün doluluk oranını arttırmak. ( Seyircisiz kulüp olmaz. Takımın seyirci desteğine ihtiyacı vardır. Takımı çıkaran da kazandıran da seyircidir. Takımın kendi sahasında tüm maçları kazanması hedef olarak belirlenmiştir.)
• Forma satışlarını artırmak. • Medyada kulübün ses getirmesini sağlamak.
• Kulübün mali değerini yükseltmek.

Performans Direktörünün Sporcuların Bedensel, Zihinsel ve Ruhsal Performansını Yükseltmek İçin İzlediği Yöntemler

Her sporcu fiziksel, zihinsel- ruhsal gelişimi için farklı ihtiyaçlara gereksinim duyar. Performans Direktörü, sporcuların bireysel ihtiyaçlarını saptayarak, takımın başarısı için gereken pratik/ kalıcı çözümler ile sporcunun içsel gelişimini destekler.

PERFORMANS DİREKTÖRÜ Ramaray,

YYoga Ve Yaşam Felsefesi çalışmalarını Savaş Sanatları ile birleştirerek geliştirdiği çok özel teknikleri Sporcuların bedensel, zihinsel, ruhsal performansını yükseltmek, başarılarını arttırmak için uygulamaktadır.

PERFORMANS DİREKTÖRÜ; sporcuların (futbolcuların) yüksek performansa ulaşmaları için aşağıdaki prensipleri esas alır:

1Bütün uygulamalar, teknik-taktikler bilimsel olarak, bilgiyle açıklanır.
2Konsantrasyon konusuna özel önem verilir. (Zihnin yaptığı işe konsantre olmasıyla başarı sağlanır.)
3Sporcuların tek başınayken de uygulayabilecekleri başarıya götüren etkin teknikler uygulanır.

PERFORMANS DİREKTÖRÜ; sporcuların (futbolcuların) sahip olduğu yetenek ve performanslarının maksimuma çıkartılması, aşağıda sıralanan yöntemler çerçevesinde gerçekleştirilir:

1. Bedensel Çalışma: Uygun Hareket (Esneklik, iyileşme, yenilenme, bedeni şarj etmeye yönelik, masaj etkisi veren hareket çalışmalarını içerir).
2. Zihinsel Çalışma: Pozitif Düşünce, Konsantrasyon, Meditasyon (Güçlü zihin, hedefe odaklı düşünme, başarı inancı, duygu yönetimi çalışmaları)
3. Nefes Çalışmaları (Nefes Kontrolü ile Doğal Doping, performans artırıcı teknikler, bedenin yenilenme-iyileşme sürecini artıran teknikler)
4. Beslenme (Beden Tipine Uygun Beslenme, enerji veren besinler, besin kombinasyonları)
5. Rahatlama/Gevşeme Çalışmaları (Bedensel-zihinsel rahatlama teknikleri, stres yönetimi)
6. Günlük Rutin, Dinlenme, Uyku (Vücudu şarj etmek-yorgunluğu atmak için özel dinlenme teknikleri)
7. Doğadan Enerji Alma Çalışmaları (Hastalıklara karşı dirençli bir beden-sporcu performansını artırmaya yönelik hazırlanan Doğanın Enerjisinden Beslenme yöntemleri)
8. Diğer Çalışmalar: (Sporcunun beceri ve yaratıcılığının artırılmasına yönelik kişiye özel teknik/ taktikler)Performans Direktörünün, Sporcuların (Futbolcuların) fiziksel, zihinsel-ruhsal performanslarının yükseltilmesi için uyguladığı tüm bu yöntemler sayesinde, sporcunun (futbolcunun) zihninin başarıya odaklanması hedeflenerek, zihninin şaşırtıcı değişimler yaratma kapasitesi ve gücünün farkına varması sağlanır.Performans Direktörü sayesinde sporcular (futbolcular), tıpkı lazer teknolojisinin uyumlu ışık kaynağı gibi, mükemmel bir odaklanma gücü ile aynı noktaya yani sürekli başarıya yöneltilir. Dağınık ışık kaynağının tersine, lazer ışığının bir metali kesebilecek kadar güçlü olduğu gibi, odaklanmış bir zihin de sporcunun hedefine kolayca ulaşmasını sağlar. Bu ise kuşkusuz istikrarlı bir başarıyı beraberinde getirecektir.Ramaray, Yoga Ve Yaşam Felsefesi çalışmalarını Savaş Sanatları ile birleştirerek Sporcuların Bedensel, Zihinsel, Ruhsal Performansını Yükseltmek İçin çok özel teknikleri uygulamaktadır.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.